Mokslininkai buvo kiek sutrikę, kad numatytas Saulės dėmių pasirodymas užtruko. Tačiau pagaliau buvo rastas paaiškinimas, kodėl taip atsitiko.
Lėtai judantis dujų srautas po saulės paviršiumi užtruko pasiketi saulės dėmių susiformavimo zoną laiku, todėl ir dėmių buvo mažiau nei įprastai.
Paprastai, saulės dėmės pasirodo kas 11 metų sulyg nauju Saulės aktyvumo ciklu. Praėjusiais metais Saulėje nebuvo dėmių net 266 dienas. Tai pats ramiausias Saulės aktyvumo etapas per visą šimtmetį.
Šiais metais Saulėje nebuvo dėmių jau 133 dienas.
Minėtoji dujų srovė yra maždaug 6000 km ilgio ir keliauja iki Saulės ekvatoriaus, kai pasiekia 22 laipsnių aukštumą – formuojasi Saulės dėmės.
Šios dėmės sukelia magnetines audras, kurios pasiekia žemę ir trukdo palydovų, radijo, elektros ir kitų sistemų darbui.
Šios aplinkybės privertė pakoreguoti kosminių orų prognozavimo metodiką, kadangi pagal ankstesnius spėjimus buvo prašauta pro šalį. Dabar Saulės aktyvumo maksimumas pranašaujamas 2013 kovo mėn.
Ar pavėlavęs saulės aktyvumo ciklas reiškia, kad magnetinės audros bus žymiai smarkesnės nei anksčiau buvusios dar neaišku. Aiškų tik viena, Saulė ir jos energija teikiama žemei ateityje turės vis svarbesnį ir svarbesnį poveikį. Saulės baterijos ir saulės elektrinės gali visiškai pakeisti neatsinaujinančių energijos išteklių tiekiamos energijos gamybą.